Emocjonalne wsparcie dla kobiet z ADHD

Emocjonalne wsparcie dla kobiet z ADHD

Zastanawiasz się, czy masz ADHD? Chociaż ADHD dotyka w równym stopniu wszystkich płci, miliony kobiet żyją bez diagnozy. Całe życie mechanizmów radzenia sobie i błędnego etykietowania objawów jako cech osobistych może sprawić, że często czujesz się nieadekwatnie, bywasz zestresowana, a nawet przygnębiona.

ADHD u kobiet (zaburzenia z deficytem uwagi i nadaktywności) obejmuje różne objawy, które mogą utrudniać codzienne życie. Zbyt często kobiety odczuwają dodatkową presję ze strony społeczeństwa: zajmowanie się domem i dziećmi, dbanie o trwałość związku, utrzymywanie pracy. ADHD u kobiet sprawia, że sprostanie tym wymaganiom jest wyjątkowo stresujące i trudne.

Badania pokazują, że objawy ADHD u dorosłych częściej pozostają niezdiagnozowane u kobiet niż u mężczyzn. Podkreśla to znaczenie niezależnych ocen ADHD kobiet; w celu uzyskania diagnozy, pomocy w radzeniu sobie z objawami i uzyskaniu potrzebnego leczenia.

Klinicyści, rodzice i pracujący z dziećmi poszukują męskiego modelu objawów ADHD, który koncentruje się na nadpobudliwości i impulsywności. Kiedy dziewczęta wykazują objawy nieuwagi, zapominalstwa, gadatliwości lub trudności z zarządzaniem czasem, zachowania te przypisuje się innym przyczynom lub oczekiwaniom kulturowym.

ADHD to zaburzenie trwające całe życie, a postawienie właściwej diagnozy i leczenie może znacznie poprawić życie kobiet w każdym wieku. Dzięki książce Michelle Frani i Sari Solden przyjrzyjmy się niektórym z najczęstszych objawów ADHD u dorosłych kobiet i ich funkcjonowaniu w życiu codziennym.

Książka Emocjonalne wsparcie dla kobiet z ADHD to praktyczny podręcznik dla kobiet z diagnozą zaburzenia z deficytem uwagi i nadaktywności, który ma na celu pomóc im uwolnić się od negatywnych przekonań i narracji opartych na wstydzie.

Autorki książki proponują przełomowe podejście, łączące tradycyjne leczenie ADHD ze współczesnymi metodami terapii, takimi jak terapia akceptacji i zaangażowania (ACT), aby pomóc kobietom z ADHD zrealizować życiowy potencjał.

W książce znajdują się konkretne porady dotyczące tego, jak zarządzać trudnościami związanymi z ADHD, takimi jak problemy z organizacją czasu, problemy z koncentracją, czy trudności w relacjach interpersonalnych. Autorki skupiają się także na problemach, z jakimi kobiety z ADHD często się borykają, czyli niskie poczucie własnej wartości, poczucie osamotnienia, lęk i depresja.

Książka Emocjonalne wsparcie dla kobiet z ADHD to cenna lektura dla każdej kobiety z ADHD, która szuka sposobu na przełamanie negatywnych przekonań i osiągnięcie życiowego potencjału. Doskonała książka z praktycznymi poradami dla kobiet, jak radzić sobie, rozwijać się i odnaleźć swoją wyjątkowość w życiu z ADHD.

Z tego przewodnika dowiesz się o: 

  • Oznakach i objawach ADHD, które mogły pozostać niezauważone.
  • Roli funkcji wykonawczych w umyśle nadpobudliwym.
  • Wpływie ADHD na dysfunkcje społeczne i niepokój.
  • I wiele więcej!

Czy jesteś kobietą, której codzienne życie jest wyzwaniem z powodu diagnozy ADHD? A może znasz kobietę, która ma trudności w życiu społecznym z powodu ADHD i chciałbyś jej pomóc? Zdecydowanie poleć jej książkę Emocjonalne wsparcie dla kobiet z ADHD.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *