Autoterapia. Sto dni do szczęśliwego życia – recenzja

Autoterapia. Sto dni do szczęśliwego życia – recenzja

Wszyscy chcemy być szczęśliwi. Jednak czasami myślimy o szczęściu jako o czymś, co nam się przydarza — czymś, nad czym nie mamy kontroli. Łatwo jest powiązać ideę szczęścia z sytuacją, w której się znajdujemy. Możemy powiedzieć sobie: „Gdyby tylko sprawy potoczyły się inaczej, byłbym szczęśliwy”.

To czy jesteśmy szczęśliwi, zależy od naszego sposobu myślenia, nawyków, które praktykujemy i sposobu, w jaki funkcjonujemy każdego dnia. Poznając kluczowe składniki szczęścia, możemy je wykorzystać, aby stać się szczęśliwszymi. Dzięki książce Autoterapia. Sto dni szczęśliwego życia odkryjemy, jak można żyć pełnią życia, spokojniej i szczęśliwiej.

Autorem książki jest Adam Zemełka, doktor nauk społecznych z zakresu psychologii oraz nauk o zdrowiu. Jest współtwórcą innowacyjnego projektu autoterapia.eu, który stanowi jeden z pierwszych narzędzi autoterapeutycznych online. Projekt ten stawia na samodzielne działanie i rozwijanie się za pomocą zastosowania technik i narzędzi terapeutycznych. Dzięki swojej wiedzy Adam Zemełka przyczynia się do wspierania zdrowia psychicznego oraz wspiera ludzi w odnalezieniu i pełni życia poprzez samodzielną pracę nad sobą.

Dr Adam Zemełka pokazuje w swojej książce wiele obszarów naszego życia, w których możemy dokonywać zmian, korzystając z zasobów, które już posiadamy, o ile tylko będziemy na to gotowi. Doskonale angażuje czytelnika do pracy nad sobą, poprzez krótkie sesje, w których każdy znajdzie wiele technik i narzędzi, które pomagają wyzwolić się spod negatywnego myślenia i działania, które były utrwalone przez lata.

Książka wyróżnia się prostą strukturą, składającą się ze stu krótkich rozdziałów, zwanych sesjami. Każdy z nich rozpoczyna cytat, który może inspirować czytelnika. Następnie autor przechodzi do głównej części rozdziału, czyli omówienie tematu, np. złość, lęki, prokrastynacja, zmiana, medytacja, wygląd czy samoakceptacja. Każdy rozdział jest zwieńczony ćwiczeniem, który jest elementem procesu pracy nad sobą i pomaga rozważać wiedzę w praktyce. Dzięki takiemu układowi, czytelnik może łatwo korzystać z sesji, a jednocześnie ma możliwość wyboru i skupienia się na tych zagadnieniach, które najbardziej odpowiadają jego aktualnym potrzebom i zainteresowaniom.

Kluczem do bezcennej wiedzy jest praktyka. Dzięki temu każdy może skutecznie rozważać techniki i narzędzia w swoim życiu. Ta książka może stać się dla wielu osób impulsem do tworzenia aktywności życiowej, odkrycia ukrytego potencjału oraz pozbycia się obciążającego wstydu. To zdecydowanie pozycja obowiązkowa w każdej biblioteczce. Gorąco polecam każdemu, kto chce rozwijać się i zmieniać swoje życie na lepsze. Do szczęśliwego życia dzieli Cię zaledwie STO DNI! Zacznij od DZIŚ!

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *