To nie smutek to depresja – recenzja

To nie smutek to depresja – recenzja

„Depresja nie zna granic wiekowych czy społecznych. Dotyka zarówno młodych, jak i starszych, ludzi z różnych środowisk. Do poważnej choroby, która wymaga empatii i wsparcia.”

Depresja dotyka nie tylko dorosłych. Dzieci i młodzież też mogą popaść w depresję. Depresja jest poważnym zaburzeniem nastroju, który może negatywnie wpływać na zdolność dziecka do nawiązywania kontaktów z przyjaciółmi i rodziną, wykonywania codziennych czynności, uczęszczania do szkoły i koncentracji oraz czerpania radości z dzieciństwa.

Depresja dotyka nie tylko dorosłych. Dzieci i młodzież też borykają się z depresją, która jest poważnym schorzeniem, które może negatywnie wpływać na zdolność dziecka do nawiązywania kontaktów z przyjaciółmi i rodziną, wykonywania codziennych czynności, uczęszczania do szkoły i koncentracji oraz czerpania radości z dzieciństwa. Co zrobić gdy młody człowiek ma depresję? Czego nie mówić dziecku pogrążonemu w depresji? Gdzie udać się po pomoc?

Na szczęście depresję się leczy! Ważne jest, aby zachować cierpliwość podczas procesu leczenia, aby pomóc dziecku poczuć się bezpiecznie.

„To nie smutek to depresja” autorstwa Moniki Kotlarek stanowi fascynującą podróż przez myśli i pokłosie, jakie zbiera depresja. Zapewnia wsparcie i wiedzę, których potrzeba by pomóc również we wstępnej orientacyjnej diagnozie.

„Jeśli istnieje podejrzenie, ze młoda osoba ma depresję, ważne jest, aby natychmiast znalazła wsparcie. Powrót do zdrowia jest znacznie szybszy u tych, którzy czują się wspierani przez otoczenie: czy to członka rodziny, czy przyjaciela, psychologa, czy lekarza”.

Monika Kotlarek zaprasza czytelnika do poznania czym jest depresja u dziecka, jak się objawia, gdzie szukać pomocy, a także rozbija wiele mitów i stereotypów dotyczących tego problemu. Autorka jest zaangażowana w budowanie świadomości na temat przyczyn oraz eliminowania stygmatyzacji z nią związanych.

Jednym z niewątpliwych atutów tej książki jest język, który jest przystępny dla osób, niemających z psychologią na co dzień nic wspólnego. Informacje zawarte w książce są pomocne dla osób zastanawiających się, jak pomóc dziecku z depresją. Książka zawiera wskazówki i techniki, jak zastąpić depresyjne wzorce myślowe i zachowania zdrowszym podejściem. Ta książka jest niezbędnym podręcznikiem, obejmującym terminologię, diagnostykę i różne metody leczenia. Autorka pomaga zatroskanym rodzicom odróżnić prawdziwą depresję od złych nastrojów, uczy jak być czujnym na ryzyko samobójstwa, monitorować skuteczność leków i dostrzegać oznaki nawrotu. Zawiera informacje o tym, gdzie szukać profesjonalnej pomocy: terapeutów, psychiatrów lub grupy wsparcia nastolatków w depresji. Autorka udostępniła numery telefonów zaufania, strony internetowe i organizacje specjalizujące się we wspieraniu zdrowia psychicznego dla nastolatków i ich rodzin.

Książka „To nie smutek to depresja” jest nie tylko źródłem wiedzy, ale także motywem do działania. Autorka zapewnia dogłębne zrozumienie depresji u nastolatków, w tym jej przyczyn, objawów i czynników ryzyka. Czytając na ten temat, rodzice mogą uzyskać wgląd w to, przez co może przechodzić ich dziecko, by je lepiej zrozumieć i otoczyć wsparciem.

W książce nie brak ćwiczeń mających za zadanie złagodzić objawy depresji, zmienić myślenie na bardziej adekwatne, pokazać, że istnieje inny punkt widzenia, a także poprawić samopoczucie i wzmocnić odporność psychiczną.

„To nie smutek to depresja” jest lekturą godną polecenia dla każdego, kto zmaga się z depresją, chce poszerzyć swoją wiedzę na jej temat lub po prostu szuka inspiracji do samorozwoju. Monika Kotlarek stworzyła książkę, która nie tylko pomaga, ale także angażuje wsparcie i motywuje do działania.

To głos w dyskusji na temat zdrowia psychicznego i wskazówka, że ​​istnieje nadzieja i wsparcie dla każdej osoby zmagającej się z depresją.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *