Toksyczni. Jak radzić sobie w trudnych relacjach – recenzja

Toksyczni. Jak radzić sobie w trudnych relacjach – recenzja

Toksyczni ludzie często kwestionują logikę osobistej relacji. Niektórzy są błogo nieświadomi negatywnego wpływu, jaki wywierają na otaczających ich ludzi, a inni wydają się czerpać satysfakcję z tworzenia chaosu i pociągania za sznurki. Toksyczność może przejawiać się na wiele różnych sposobów – manipulacją, oceniającym podejściem, brakiem empatii czy też ciągłym krytykowaniem innych. Niektórzy „toksyczni ludzie” naprawdę mogą przyprawić o mdłości!

Bywają egocentryczni, manipulacyjni, osądzający, negatywni i kontrolujący. Ponadto osoba toksyczna ma trudności z radzeniem sobie ze złością. Tak czy inaczej, tworzą niepotrzebną konfliktowość, spory i najgorszy ze wszystkich stres. Rzeczywistość jest taka, że ​​czasami nie można uciec od toksycznej osoby, ponieważ jest to ktoś z rodziny, współpracownik lub długoletni znajomy. Dlatego watro wziąć pod uwagę właściwe podejście, aby umieć radzić sobie z trudnymi, toksycznymi ludźmi. Tim Cantopher, autor wielu projektów badawczych z zakresu psychiatrii i książek z tej dziedziny wyjaśnia, jak dokonywać zdrowych wyborów w związku, określać właściwe, zdrowe granice i rozpoznawać czerwone flagi, które powinny przestrzec nas, ochronić przed toksycznymi ludźmi.

Książka Toksyczni prezentuje narzędzia, których potrzebujemy, aby radzić sobie z toksycznymi ludźmi, którzy wysysają z nas energię. Autor wyjaśnia, jak rozpoznawać i radzić sobie z różnymi wariantami toksycznych ludzi i środowisk. Bardzo pomocny poradnik z praktycznymi pomysłami na to, jak wprowadzić zmiany w toksycznych relacjach.

Wszystko jedno, czy użerasz się z narcystycznym partnerem, czy masz do czynienia z prześladującym przełożonym lub socjopatycznym kolegą, istnieje praktyczna recepta, dobra rada, która pomoże chronić swój dobrostan psychiczny, ale także się rozwijać. Dzięki temu poradnikowi pojmiesz istotę toksycznego miejsca pracy – jak można od niego stronić a w razie konieczności umieć w nim przetrwać. Polecam książkę każdemu, kto czuje się przytłoczony lub bezsilny, kto czuje presję, aby uszczęśliwiać innych!

Toksycznych ludzi nie brakuje, często nazywają siebie zdobywcami świata – jeśli w swoim otoczeniu ich zauważasz, koniecznie przeczytaj tę książkę i zyskaj swobodę w dokonywaniu własnych wyborów i życia własnym życiem, w zgodzie z sobą. Nie jesteśmy odpowiedzialni za zachowanie innych osób, ale mamy pełną kontrolę nad tym, jak działamy i jak chronimy swoje emocje i dobrostan. Toksyczni. Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach to obowiązkowa lektura dla każdego.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *