Autocoaching dla każdego

Na nas wszystkich ciąży presja, by odnieść sukces. Albo popychamy samych siebie, albo staramy się sprostać oczekiwaniom innych ludzi. Okazuje się, że wszyscy potrzebujemy trochę pomocy, by odnaleźć swoje mocne strony i osiągnąć zaplanowane cele. Niektórzy z nas zatrudniają trenerów, niektórzy sami stajemy się trenerami innych.

Coaching pomaga nam zrozumieć samych siebie, odkryć nowe opcje i wyjść z błędu, ale możliwość spędzenia czasu z wykwalifikowanym coachem jest dostępna tylko dla nielicznych.

Interesująca wiadomość: Wszyscy mamy zdolność trenowania samych siebie i nie ma lepszego czasu niż teraz, aby rozwinąć samokontrolę i okazać sobie trochę życzliwości w osiągnięciu sukcesów zawodowych lub osobistych.

Self-coaching to umiejętność zadawania pytań w celu poprawy samoświadomości i podjęcia pozytywnych działań. Każdy może nauczyć się coachingu, niezależnie od doświadczenia i wiedzy. Wymaga to praktyki i czasami może być niewygodne, ale ciężka praca będzie tego warta. Kiedy rozwijamy własne pomysły i działania w odpowiedzi na wyzwania, których doświadczamy w naszej karierze, zwiększamy naszą odporność i zmniejszamy zależność od innych ludzi.

Skupiając się na innych, zbyt łatwo jest zapomnieć o własnych potrzebach, rozproszyć się i odciągnąć od własnego planu. Self-coaching jest formą dbania o siebie. Benedykt Peczko w książce Autocoaching dla każdego udostępnia zestaw narzędzi, dzięki którym jesteśmy w stanie samodzielnie poradzić sobie z wieloma dylematami, jakie życie stawia przed każdym z nas.

Umiejętności autocoachingu opisanego w książce przyspieszają samoświadomość i samowystarczalność, pomagając w kierowaniu karierą z większą pewnością i kontrolą. Aby trenować samych siebie, musimy nabrać wprawy w słuchaniu myśli i przekonań, które kierują naszymi działaniami. Jednak rozproszenie uwagi i dyskomfort mogą sprawić, że nasze myśli będą błądzić lub skłaniać się ku rzeczom, nad którymi łatwiej pracować. Kiedy nasza uwaga jest odwrócona, nie osiągamy głębi refleksji, która pomoże nam myśleć lub działać inaczej. Istnieje kilka technik, które możemy ćwiczyć, ucząc się słuchać siebie.

Ćwiczenia proponowane w książce pełnią swojego rodzaju intelektualną rozgrzewkę przed podjęciem ćwiczeń wymagających głębszego wniknięcia w swoją psychikę i bardziej wnikliwego podejścia do pracy nad sobą samym (ćwiczenia w przechodzeniu od problemu do celu, rozwijanie i skupianie się na własnych zasobach oraz ich pomnażaniu, budowaniu płynnej komunikacji ze swoją nieświadomością, aby w pełni wykorzystać drzemiący w nas potencjał).

Autocoaching dla każdego ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia samego siebie. Ten przewodnik pomoże ci w wielu obszarach, w których umiejętności coachingowe sprawdzają się najlepiej. Ta książka zapewnia szerszą wiedzę na temat kluczowych umiejętności coachingowych i zachęca do osobistej refleksji nad rozwojem osobistym, która umożliwi nastawienie na rozwój.

Zastosowanie podstaw poprawi Twoją wiedzę i zrozumienie coachingu oraz ułatwi lepszą świadomość siebie w relacjach. Ponadto ten poradnik zapewnia umiejętności i techniki coachingowe, które zwiększą twoją świadomość i mogą być zastosowane do twojego osobistego rozwoju.

Jeśli naprawdę jesteś gotowy, aby zmienić swoje zachowanie i odbudować siebie, postępuj zgodnie z zasadami opisanymi w książce. I pamiętaj „Trening czyni mistrza” – powtarzanie czynności, pozwali dojść do mistrzowskiej wprawy. Już dziś zostań swoim najlepszym przyjacielem, trenerem, nauczycielem i pomocnikiem.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *