Dbam o swoje wewnętrzne dziecko

„Zaopiekuj się sobą jak najczulszy rodzic” – to zadanie, które każdy z nas powinien zrobić dla siebie, by móc żyć pełnią życia. Jednak zanim tego dokonasz, musisz zadać sobie pytanie: czy jesteś dla siebie wystarczająco dobry?

Często zdarza się, że skupiamy się na innych, zapominając o sobie. Zaniedbujemy swoje emocje, potrzeby i marzenia, co sprawia, że stajemy się nieszczęśliwi i niezadowoleni z życia.

Wewnętrzne dziecko mieszka w nas, żyje w naszej podświadomości i jest związane z emocjami i reakcjami na różne sytuacje, z jakimi się spotkamy i radzimy. Wewnętrzne dziecko często pamięta przyjemne doświadczenia, ale także nie zapomina lęków z dzieciństwa, traum, zaniedbania czy doświadczanych strat. Jeśli mieliśmy trudne dzieciństwo, nasze wewnętrzne dziecko może być zranione, a my możemy mieć trudności z nawiązywaniem i utrzymywaniem zdrowych relacji, mieć trudności w radzeniu sobie z emocjami. Wewnętrzne dziecko może być zarówno naszą radością i szczęściem, jak i źródłem naszych lęków i radości.

Określenie dokładnego wydarzenia, które nas trapi, może być trudne, ale kiedy zaczynamy odkrywać nasz wewnętrzny świat, możemy zacząć zauważać wewnętrzne wzorce, które pozostawiły nam podświadome „ślady”.

Aby zrozumieć siebie i odkryć swoją wartość, warto poznać pojęcia: wewnętrzne dziecko, wewnętrzny rodzic, wewnętrzny dorosły, które są częścią naszej osobowości. Wewnętrzne dziecko odpowiada za spontaniczność, radość i energię życiową. Wewnętrzny rodzic kontroluje i stawia granice, ale także wspiera i motywuje. Wewnętrzny dorosły ​​analizuje, kieruje się logiką i zdrowym rozsądkiem. Trzy części naszej osobowości muszą ze sobą współdziałać, abyśmy mogli osiągnąć pełną harmonię i szczęście.

Bądź dla siebie wystarczająco dobry, zaakceptuj siebie, swoje emocje i potrzeby. Zacznij naprawdę wsłuchiwać się w swój wewnętrzny głos, poznawaj potrzeby, bóle, nadzieje i marzenia swojego wewnętrznego dziecka… i podejmuj kroki, aby je urzeczywistnić. Nawiązanie kontaktu ze swoim wewnętrznym dzieckiem, rozpoczęcie dialogu i rozwijanie z nim relacji to działania, które w książce Przytul swoje wewnętrzne dziecko opisuje psycholożka Sylwia Sitkowska.

Ta książka ma na celu pomóc w nawiązaniu kontaktu z Wewnętrznym Dzieckiem, aby wsłuchać się w to, co do nas mówi wewnętrzny głos, by zaoferować mu troskliwą opiekę i znaleźć sposób na zaspokojenie jego potrzeb. Regularne stosowanie zasad opisanych przez Sylwię Sitkowską pomaga uzyskać jasność w tym, co należy zmienić, aby móc iść do przodu. Ponadto ten wewnętrzny proces łagodzi opór i „utknięcie”, którego często-gęsto doświadczamy w dorosłym życiu.

Ta książka przynosi wiele korzyści. Łącząc wiedzę i praktykę w niej zawartą – możemy uwolnić się od ciężarów i zaprosić nadzieję i radość. Tu i teraz to najlepszy moment, by to osiągnąć, a książka zdecydowanie nam w tym pomoże. Znajdziemy tu zestaw ćwiczeń i technik, które pomogą osiągnąć radość życia. Dzięki nim nauczymy się, jak być dla siebie dobrym rodzicem i opiekować się sobą jak najczulszy opiekun. Poznając swoje wewnętrzne dziecko, zauważysz, że potrzebuje ono uzdrowienia. A ta książka na pewno w tym pomoże. Bo kiedy nasze wewnętrzne dziecko jest spokojne, dostajemy zielone światło, aby iść dalej i próbować nowych rzeczy. Jesteśmy w stanie tolerować porażki, potrafimy poradzić sobie z uczuciem wstydu bez przerażenia i strachu. Lektura ta pomoże zrozumieć to, że kiedy jesteśmy stabilni i nie działamy impulsywnie. Nie utkniemy w pogoni za uzyskaniem aprobaty innych. Jeśli wewnętrzne dziecko czuje się chwiejne, jako dorośli będziemy czuć się niepewnie, zdezorientowani i zdezorganizowani. Natomiast jeśli nasze wewnętrzne dziecko czuje się bezpieczne i stabilne, pozwoli nam rozkwitnąć.

Odkryj swoją wyjątkową siłę dzięki wiedzy zawartej w tym poradniku. Bądź gotowy, aby zrobić krok w kierunku połączenia się lub pogłębienia relacji ze swoim wewnętrznym dzieckiem. Właśnie teraz jest najlepszy moment. W tej książce znajdziesz wskazówki do samorealizacji i pełni życia. Przytul swoje wewnętrzne dziecko już dziś!

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *